Každá jsme jinou rebelkou. Jedna z nás bude rebelovat módou, jiná tím, že ji ignoruje. Některé si pořídíme byt, kde nebude jediný „lapač prachu“ a vše bude uzavřené ve skříních bez kování, jiné zas budeme mít dekorací v bytě více než místa pro kyslík. Pokud jste se rozhodla rebelovat svým vztahem ke starému, přírodnímu a tradičnímu, možná jste se zabydlela v domku, kam ještě nedorazilo ústřední topení. Jak ale topíte v noci a když jste déle mimo dům?

Romantika ve dne, utrpení v noci?

Je to skutečná romantika. Prodáte městský byt, koupíte si starý dům s malými kamny a studnou místo vodovodu. Práci ve velké kanceláři vyměníte za home office, wifi si rozvedete i na zahradu, kde v létě pracujete pod stromem a na zimu se utáhnete k rozehřátým kamnům. Nádhera. Přiložit do kamen znamená přinutit se vstát od počítače, což naše tělo potřebuje. Horší to však je v noci. Budík zvonící po čtyřech hodinách, abyste přiložily do kamen, a mnohdy to nestihnete a dáte si roztápění od začátku, není skutečně nic, co byste chtěly zažívat. S láskou pak vzpomínáte na ústřední topení v paneláku a říkáte si, jestli byla změna životního stylu skutečně k lepšímu.

Topte v noci chytřeji

Nenechte se přemluvit, že zavést plyn by bylo řešením. Nepořizujte si ani tepelné čerpadlo, které je drahé a má své mouchy. Pořád máte šanci zůstat rebelkou u kamen, avšak malou změnu to chtít bude. Pořiďte si na topení noční brikety. Ty umí hořet déle než polínka dřeva. Snadno se s nimi manipuluje, jsou bezpracné, pokud jde o skladování, a necháte si je dovézt pro celou topnou sezónu zcela zdarma. Noční brikety, kůrové, rašelinové i uhelné, nabízí OPTIMTOP. Společnost vám noční brikety i další palivo přiveze už od jedné palety zcela zdarma kamkoliv po celé České republice.

Co umí noční brikety?

  • Dovedou žhnout 6 až 8 hodin.
  • Jsou praktické na skladování: stačí vám suché místo pod střechou, klidně pod venkovní pergolou, bez přímého slunečního záření.
  • Bývají baleny po 10 kg pro snadnou manipulaci.
  • Díky extrémnímu slisování se nedrolí a topení je velice čisté.
  • K vytvoření briket se nepoužívá žádné pojivo.