Jestliže patříte k těm, kteří se o svět investic alespoň trochu zajímají, pak už jste určitě o dluhopisech slyšeli. Oproti akciím jsou mnohem bezpečnější volbou, jelikož mají jasně stanovené podmínky zúročení a návratnosti. Hledáte-li tedy také možnost, jak své peníze v co nejkratším horizontu zúročit, pak můžete vyzkoušet investici s Uniprospe.eu – firmou, která se zabývá likvidací odpadních pneumatik pomocí pyrolýzy.

Rychlé řešení bez zbytečného protahování

Možná jste se zamysleli nad tím, co vlastně přiměje firmu k tomu, aby namísto úvěru od banky využívala peníze od investorů jištěné dluhopisy neboli cennými papíry. Odpověď na tuto otázku je však poměrně jednoduchá – schvalování velkých firemních úvěrů je složitý proces, během kterého banka zkoumá a vyhodnocuje rozsáhlou analýzou bonitu dlužníka, což je administrativně i časově náročné. Proto je pro firmy značně jednodušší a rychlejší, pokud sáhnou po možnosti zajištění potřebných financí pro vlastní rozvoj prostřednictvím dluhopisů – což potvrzuje i společnost Uniprospe.

Zúročení 9,5 % se splatností na konci roku

Korporátní dluhopisy jsou, v porovnání s těmi státními, o něco rizikovější, jelikož nejsou jištěny státem, na druhou stranu jsou ale mnohem bezpečnější než akcie. Již zmíněná investice s Uniprospe.eu, která využije získané prostředky z vydaných dluhopisů na dofinancování potřebné technologie pro uvedení projektu do provozu, představuje skvělý způsob rychlého zhodnocení vašich úspor, jelikož pro investory nabízí zajímavé podmínky: pevný úrok 9,5 % p.a. s výplatou každých 6 měsíců a splatnost vložené částky v horizontu jednoho roku. Za rok tak zhodnotíte každou vloženou tisícikorunu o 95 Kč.

Pokud jste si dosud nebyli jisti, zda jsou dluhopisy tou správnou investiční příležitostí právě pro vás, pak vězte, že se jedná o relativně bezpečný a poměrně výnosný způsob investic. A vsadíte-li na spolehlivého emitenta, jako je právě Uniprospe, můžete si své zhodnocené úspory užívat už na konci letošního roku.