Máte rádi wellness? A jaké procedury nejraději? Rádi plavete v bazénu, užíváte si ve vířivce? Rozplýváte se pod zručnými prsty masérek? Máme pro vás přehled procedur, které se mezi zákazníky těší největší oblibě.

Lázeňské pobyty máme rádi z mnoha důvodů. Trápí-li nás nějaký zdravotní problém, nebo pokud jsme po úraze, urychlí nám rekonvalescenci. V tom případě lázně volíme podle indikace.

Kam vyrazit?

Mariánské Lázně se specializují na léčbu nemocí pohybového aparátu, poruchy metabolismu, gynekologických a respiračních problémů. Máte-li potíže se srdíčkem, zřejmě vaší cílovou stanicí budou Františkovy Lázně. A specialisty na trávicí ústrojí nabízí například lázně Karlovy Vary. Pak tu ale jsou v úvodu tohoto článku zmíněné lázeňské pobyty wellnessové, které si může užít naprosto každý. Zdravý i nemocný.

Masáže

Češi milují masáže. Spolu s klasickou se největší oblibě těší relaxační masáž šíje, obličeje a hlavy. Ta podle ajurvédské filosofie dokonce dokáže zbavit únavy a podrážděnosti. Aktivují se totiž při ní akupresurní body ovlivňující celkový tělesný stav. Podobné účinky na nás má i reflexní masáž plosky nohou. Jejím pravidelným promačkáváním je dokonce možné podporovat léčbu některých chronických onemocnění a tlumit bolest. Doporučit jednoznačně lze i aroma masáž. Voňavé směsi a éterické oleje zase povzbuzjí mysl a napomáhají vylučování toxinů.

Koupele

Dalším lázeňským lákadlem jsou koupele. Perličková jemně masírující povrch těla, uhličitá napomáhající okysličení krve a mozku a různé přísadové, tedy s příměsí minerálních látek, soli z Mrtvého moře či rašelinovými a bylinnými extrakty.

Zábaly

Velmi ovšem letí i zábaly. Parafínový prohřívající pohybový aparát a uvolňující svaly, parafínový pro zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel, slatinný doporučovaný při artróze, artritidě, bolestech páteře a svalů nebo třeba zeštíhlující bahenní.

Odvažte se

Výhodou zmíněných wellness pobytů je, že se na nich nemusíte nijak omezovat. Budete-li mít chuť, můžete si na nich vyzkoušet všechny zmíněné procedury, nebo alespoň jejich část. Velký výběr lázeňských pobytů najdete třeba na serveru Spa cz. Stačí si jen lázeňský pobyt vybrat a vyrazit.