Nejen v České republice každým rokem stoupá počet párů, které mají problémy s početím potomka. Na vině může být životní tempo, životospráva, stres, nebo také nemoc.

Někdy stačí jen zpomalit, upravit jídelníček či přestat kouřit, někdy pomůže malý lékařský zákrok. V některých případech ale tyto drobné změny nepomohou a poté je nutné podstoupit léčbu neplodnosti pomoci umělého oplodnění. V Ostravě se metodami asistované reprodukce zabývá klinika EuroFertilCZ, a.s., IVF Ostrava.  Za to, že se vám nedaří počít dítě se nemusíte stydět. Čím dříve problém začnete řešit, tím dříve může být nalezena příčina.

eurofertil

Pár slov o klinice asistované reprodukce EuroFertilCZ, a.s.

Léčba neplodnosti Ostrava je často spojována právě s klinikou EuroFertilCZ, a.s.. Tým zkušených odborníků v čele s MUDr. Tomášem Jarošem je tady pro vás již více jak 5 let a klinika má velice dobré výsledky. Před nedávnem vybudovali zcela novou kliniku asistované reprodukce v Ostravě – Vitkovicíh. Nakoupili nové přístroje a mají jednu z nejlépe vybavených laboratoří v České republice. Neméně důležitým faktorem jsou také jejich časté návštěvy zahraničních konferencí, kde se neustále vzdělávají a tyto poznatky přináší poté k nám a zkracují nám tím cestu k vytoužené rodině.

Jaké jsou hlavní příčiny neplodnosti muže?

Často se jedná o snížený počet spermií u partnera. Snížený počet znamená, pokud je méně ne 15 miliónů spermií na jeden mililitr spermatu. Poté se se spermiemi pojí často nedostatečná pohyblivost spermií, tzv. astenospermie. Spermie nejsou schopné se dostat k vajíčku a oplodnit ho. Dále to může být tzv. azoospermie, což je nepřítomnost spermií v ejakulátu. Méně časté jsou poté genetické poruchy (cystická fibróza, poruchy v chromozomální výbavě). Někdy také vzniká neplodnost muže po různých operacích, zánětech, onkologické léčbě atd. .

shutterstock_144850354

Jaké jsou nejčastější příčiny neplodnosti ženy?

U žen se jedná nejčastěji o ovariální faktor, příčina bývá tedy ve vaječníku, vznikají tak hormonální poruchy a vajíčka nedozrávají a nedochází k ovulaci.  Více si můžete přečíst zde. Poté bývá častým důvodem neprůchodnost vejcovodů, tzv. tubární faktor. Neméně častá je také endometrióza, což je přítomnost ložisek děložní sliznice mimo její obvyklou lokalizaci. Endometrióza může zapříčinit neprůchodnost vejcovodů, srůsty, narušit imunologii a celkově tedy ovlivnit implentaci embrya. Stává se také, že má žena přítomné imunologické protilátky, které negativně ovlivňují pohyb spermií. Méně častým důvodem k neplodnosti jsou genetické poruchy (poruchy v chromozomální výbavě.

IVF Ostrava, kdy přijít na konzultaci?

Pokud se snažíte o dítě více než rok a ještě vám nebylo 35 let, nebo v případě, že jste starší 35 let, přijďte raději již po 6 měsících marné snahy.  IVF Ostrava – EuroFertilCZ, a.s. vám může pomoci a vy si tak ušetříte spousty  nezdarů, protože příčina může být kdekoliv, ale musí se řešit.

Proto v těchto případech stud stranou, jde přeci o možnost mít vlastní rodinu. Léčba neplodnosti Ostrava v čele s MUDr. Tomášem Jarošem udělá vše proto, abyste i vy byli brzo rodiči.