Rozhodli jste se investovat a nevíte, jakou komoditu zvolit? Pokud nechcete jít do žádného velkého rizika a jde vám především o jistotu uchování hodnoty vašich finančních prostředků, rozhodně vsaďte na zlato. Vždyť právě tento zlatý kov byl po dlouhou dobu jednoznačně optimální investicí pro všechny, kteří se báli inflace, případně problémů s kolísáním hodnot nemovitostí. Zmiňované přednosti tradičního žlutého kovu ovšem určitě nejsou jediné. Čtěte dál, uvedeme i další a doporučíme nejznámějšího prodejce u nás.

Zapomeňte na daň a hlášení úřadům!

Velkou předností investičního zlata je i fakt, že jej prodávají s nulovou daní z přidané hodnoty. Jedná se o jedinečnou komoditu svého druhu, již si koupíte bez placení dalších peněz za DPH. A vězte, že 21% daň je vcelku solidní částka, již musíte platit při jiných investicích navíc. Při zakoupení zlata v jakékoli podobě se většinou není nutné identifikovat. Při bezhotovostním styku omezení neexistuje. Jestliže nakupujete větší množství tohoto drahého kovu přesahující 250 g, pak byste se měli mít na pozoru. Prodejci platbu v hotovosti přesahující cca něco málo přes 200 korun za toto množství nemohou přijmout.

Nakupte si u specialisty na drahé kovy

Zakoupit si zlato v mnoha podobách není nijak složité. Stačí si prohlédnout nabídku e-shopu zlate-mince.cz. Tento známý dovozce investičního zlata má své sídlo přímo v Obecním domě v Praze nacházejícím se na náměstí Republiky. V nabídce tohoto prodejce najdete zlato pocházející z dílen těch nejznámějších dodavatelů, jako jsou Munze Osterreich, Argor-Heraeus, Pamp a další. A v jaké podobě si slavný kov vybírat? Oblíbené jsou kupříkladu mince a cihly. Výbornou volbou jsou ovšem i slitky, jež se číslují podobným způsobem jako bankovky. Ceny slitků se neustále mění, a tak si nakoupíte kdykoli za aktuální tržní cenu.