Albánie je zemí, která získává na stále větší popularitě, pokud jde o cestovní ruch. Není se čemu divit, protože destinace toho má opravdu hodně co nabídnout. Užívat si můžete nejenom příjemné relaxace, ale také poznávání nejrůznějších zákoutí a významných míst Albánie.

Jestliže se chystáte do této země, určitě se vám hodí několik praktických informací. Proto se začtěte do níže uvedených řádků a budete vědět více.

Průvodce po Albánii

Nežli vůbec začnete hledat vhodné ubytování, potažmo zájezd do Albánie, měli byste vědět, jaké doklady si vzít se sebou. Nemusíte se moc strachovat, protože vám bohatě vystačí občanský nebo cestovní průkaz. I když Albánie není v Evropské unii, Česká republika s ní má uzavřenou dohodu.

Spousta lidí také uvažuje o tom, že pojede autem do Albánie. A věřte, že to není žádný nesmysl. Jednou z variant je kupříkladu jízda přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Celkem populární je i Jadranská cesta. V obou případech počítejte s délkou cesty kolem 1 500 až 1 700 kilometrů a samozřejmě s náklady na mýtné a dálniční poplatky.

A právě takové věci vám přiblíží průvodce po Albánii, který je mimo jiné spojen i s tím, jaká měna se v zemi používá, jak je to s výměnou peněz, kolik co stojí a mnohé další.

Kde diskutovat o Albánii?

Ideálně, pokud si najdete server, kde kromě těchto informací budete moci volit také z pestrého výběru zájezdů do Albánie. A to v libovolném podaní, s odlišným typem stravování, noclehem a mnohými dalšími faktory. Právě na takovém serveru je dobré diskutovat o všem možném a připravit na cestu se vším všudy.

Nyní vás možná zajímá, jaký internetový portál tohle všechno nabízí? Je to web cestolino.cz, jež je pravidelně aktualizovaný a prezentuje toho novodobým cestovatelům více než dost. Albánie je zemí, která si vás podmaní, tak neváhejte a začněte plánovat dovolenou už nyní.