Dopřejte svým dětem nový prostor pro hraní – rozvinete jejich orientaci v prostoru, logické myšlení, obratnost i fantazii. Hurá do světa dětských her! Pojďme si projít to nejdůležitější, co potřebujete vědět, než pořídíte dětskou prolézačku.

Kam to bude, vážení?

Dětská prolézačka se hodí na všechny typy povrchů. Máte zahradu? Zpevněný povrch? Nebo jen kousek místa před domem? Dětské hřiště se hodí kamkoliv si jen budete přát! Máte-li velmi tvrdý povrch, na který budete hřiště umisťovat, je vhodné kolem něj rozložit bezpečnostní ochranné rohože. Pro zpevnění podkladu na zahradě se dá použít i modřínový mulč.

Z čeho bude vyrobena?

Přejete si ideální materiál pro dětské hřiště? Odpověď je jednoduchá – prostě dřevo! Dětská prolézačka je vyrobena z impregnovaného masivního dřeva, které je robustní a vydrží dlouhá léta. Pro výrobu je použito smrkové a borové dřevo ze střední a východní Evropy, vždy v souladu s udržitelným lesním hospodářstvím. Impregnace je navíc prováděna pomocí speciální technologie Tanalith E 3475, kdy je do dřeva vtlačována společně s vodou. Odolnost je tedy zajištěna!

Jaké základní herní prvky by měla obsahovat?

Co se týče vybavení prolézaček, rozhodněte nešetřete. Děti si novou atrakci na zahradě natolik oblíbí, že se z nich jeden den stanou indiáni, druhý lovci mamutů, a třetí třeba kuchaři na výpravě za novými ingrediencemi. Možnost hraní nezná mezí, pokud si vyberete základní prvky, které by měla dětská prolézačka obsahovat. Je to například:

  • skluzavka s vodovodní přípojkou,
  • houpačka včetně možnosti nastavit délku houpacího lana,
  • provazový žebřík s dřevěnými příčkami,
  • lezecké kameny a bezpečnostní madla,
  • lezecká stěna,
  • integrované pískoviště,
  • hrací domeček se stolem a lavicí,
  • lezecké lano.

Přejete si dobrodružství navíc?

Oproti základním hracím prvkům, které by dětská prolézačka měla obsahovat, existují také vychytávky navíc, které děti milují! Některá hřiště mají i závodní volant, výtahové vědro, ptačí budku, tajný vchod do domečku, zvon, kormidlo, periskop, obchod s markýzou nebo třeba basketbalový koš. Děti se tak mohou nejen dosyta vyřádit, ale mají dostatek prostoru a možností každý den zdokonalit některou ze svých dovedností. Svět kouzelných her a dobrodružství je na dosah!

Co musí prolézačka splňovat?

V případě, že budete hřiště umisťovat u restaurace, školky a další veřejné prostory, je nutné mít potřebné certifikace podle normy EN 1176 – splnění těchto kritérií výrobcem značí kvalitu a spolehlivost. Pro domácí použití se vždy přesvědčte, zda je hřiště vyrobeno z masivního dřeva s potřebnou impregnací, která nevyžaduje žádnou další povrchovou úpravu. Díky programu Postavte si sami své dětské hřiště se navíc může jednoduchá montáž stát velkým úspěchem pro všechny zúčastněné stavitele.

Jak můžete svému dítěti pomoci?

Pokud máte velmi malé dítko, možná se vám zdá, že je pořízení dětského hřiště zbytečnou investicí. Věřte, že s vaší oporou se psychomotorický vývoj vašeho dítěte bude rychle zlepšovat, a že díky pravidelnému pohybu, který svému dítěti umožníte, se dočkáte lepšího spánku vašeho drobečka. Dále také pomůže v rozvoji tvořivosti a logického myšlení, a v neposlední řadě postřehu a obratnosti, které jsou v dnešní přetechnizované době, obzvláště v pozdějším období školní docházky, vyvažovány zlatem.

Kdo se již brzy promění v kapitána pirátské lodi, v rytíře a princeznu obřího hradu, v prodavače a kuchaře, nebo v lovce skvělých zážitků? Ptáte se jakou dětskou prolézačku koupit? Za nás doporučjeme cokoliv od značky Wickey. Je jen na vás, jaký další nápad ke hře a zážitkům svému dítěti dopřejete. Přiznejme si, že s takovými možnostmi, které mají naše děti, bychom se nejraději do dětství vrátili i my sami. Souhlasíte?