Bydlíte v domě, kde jsou příliš hluční vaši sousedé? Nebo je tomu právě naopak a tím rušivým elementem v celém domě jste vy sama? Ať už je situace jakákoliv, je dobré zjistit, zda neexistuje řešení, které by zajistilo spokojené soužití všech. A takové skutečně existuje. Jedná se o zvukovou izolaci, která může být provedena v mnoha formách. Objednejte si akustickou pěnu a vyzkoušejte jednu z nich. Daná pěna dokáže velmi účinně odhlučnit konkrétní prostor, což následně vede k tomu, že ani vy, ani vaši sousedé během dne ani noci neuslyšíte jakékoliv rušení. Tento materiál je navíc ideální volbou, pokud hledáte řešení na snížení doby takzvaného dozvuku.

screen-akusticka-izolace-potichu.cz

Co všechno lze izolovat?

Než se podíváme na další možnost, která se správnou zvukovou izolací souvisí, je dobré podívat se také na to, jaké oblasti vašeho bytu lze izolovat. Nebudeme přehánět, pokud řekneme, že v podstatě všechny. Může se jednat o:

  • Podlahu.
  • Strop.
  • Stěny vašeho bytu.

To vše samozřejmě podle toho, kde bydlí vaši hluční sousedé, nebo jaké sousedy konkrétně rušíte. V souvislosti s konkrétním místem je dobré zjistit, jak na akustickou izolaci. Ne každý materiál je na určité místo, ale i určitý typ samotného odhlučnění vhodný. Je rozdíl hlasitá hudba, nebo neustálé klapání podpatků na dřevěné nebo laminátové podlaze.

Co dále k lepší izolaci pomůže?

Výše zmíněná pěna rozhodně není jedinou možností, kterou můžete využít. Pokud se podíváme konkrétněji, jsou i materiály mnohem modernější. My nabízíme desky Wolf. Ty jsou aktuálně špičkou na trhu. A to jak pro svou jednoduchost, tak pro své ekologické provedení, tak hlavně pro své vlastnosti – izolační. Jejich umístění j velmi jednoduché, a jakmile jsou na svém místě, je možné konečně docílit spokojeného soužití se vašimi sousedy. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než vše vyzkoušet i u vás doma.