Malování akrylovou barvou vám otevře zcela nový svět. Díky němu totiž budete moct nakouknout nejen do světa umění a krásy.Barvy na malování obrazů. Je jich velké množství. Pro začátečníka tedy může být velice náročné vybrat si to správné médium. V tomto článku vám ale ukážeme jedno, které je pro malování naprosto ideální – akrylové barvy.

K čemu se používá?

Akrylová barva je ideální nejen pro začátečníky, ale také pro pokročilé. Jestliže ale budete teprve začínat, pak pro vás máme jeden tip. Pořiďte si základní paletu primárních barev. Na sekundární zapomeňte. Díky tomu, že budete mít k dispozici jen primární barvy se totiž budete nuceni naučit jejich míchání. A věřte nám, že míchání barev se vám v budoucnu bude opravdu hodit.

Jestliže sáhnete po akrylových barvách jako po svém hlavním médiu, tak gratulujeme, vybrali jste správně. Jedná se totiž o kvalitní médium, díky němuž můžete namalovat takřka cokoliv, na co si zrovna vzpomenete. Obzvlášť dobře se s nimi ale tvoří ubrusové techniky. Akrylová barva slouží pokročilým také k dekorování nebo tvorbě doplňku k už vzniklým obrazům.

Jak malovat?

Jak tedy malovat? Akrylová barva by se měla nanášet postupně a tenkých vrstvách. Pokud si ale troufnete, můžete nanášet vrstvy hutnější. Mějte ale na paměti, že v tomto případě bude váš obraz pomaleji schnout. K malování poté používejte měkké přírodní štětce. Nejpopulárnější jsou štětce vyrobené ze sobolích chlupů, rozhodně ale neprohloupíte, pokud sáhnete po alternativních syntetických štětcích.

Kde ale všechny výše zmiňované potřeby nakoupit? Máme pro vás jeden tip. Zamiřte na eshop Vytvarne-potreby.eu a podívejte se na jejich nabídku. Kromě akrylových barev totiž tento eshop nabízí sady dalších výtvarných pomůcek. A to nejen pro profesionály, ale také začátečníky nebo žáky základních škol. Ceny jsou příznivé, takže si z nabídky vybere opravdu každý.