Dehydratace, pocit suché pokožky, svědění a zarudnutí. To je jenom jedna z mála věcí, které nás mohou čekat v případě, kdy se nestaráme dobře o vlastní pokožku v zimě. Starost o pokožku by měla přitom být během zimy jednou z věcí, které bychom nikdy neměli vynechávat.

Stejně tak jako na cokoliv jiného totiž dokáží mrazy a ostré ledové částečky působit nepříjemně. Kůže může praskat, jednoduše se tak může horšit její kvalita. V oblasti péče o pleť nám přitom většinou stačí jen několik doplňků, které nám zaručí dostatečné vyživování, aby pleť zůstala krásná.

Proč v zimě užívat krémy na unavenou pleť?

Krémy na unavenou pleť mají společnou především jednu věc. A to ten fakt, že jsou oproti další řadě krémů mnohem více schopné regenerovat pokožku a mohou tak mít pozitivní vliv například i v tom ohledu, že dokáží pleť unavenou zimou mnohem více hydratovat. Díky tomu mohou být krémy na unavenou pleť zajímavou možností alternativní péče o pokožku i v případě mladých žen a dívek, které nemají s kvalitou pokožky žádný problém.

Vyživování, vyživování a opět vyživování

V zimě je celkově i celé naše tělo vystaveno té nepříjemnosti, že nemáme dostatek vitamínů. Je to hlavně kvůli tomu, že v naší stravě se jich neobjevuje tolik. Část vitamínů si navíc působením slunečního světla umí tělo produkovat samo, jenže v zimě je tato funkce snížená. Především pak vitamín C funguje pozitivně nejen pro imunitu, ale také na pleť. Samozřejmostí by tak měly být krémy s vitamínem C, které pomohou dostatečně zásobovat pokožku „céčkem“ za všech okolností.

Správný čas pro minerální pudry

Minerální pudry jsou dalším způsobem, jak můžete kdykoliv, a přitom jednoduše vyživovat pokožku. Díky svému speciální složení mohou minerální pudry vpouštět do pokožky dostatek minerálů, vitamínů a stopových prvků, které pomáhají udržení její maximální kvality. Přitom jsou ale minerální pudry také vhodné do zimního období z toho důvodu, že dokáží udělat tenký, ale účinný ochranný film. Ten vás může ochránit před tím, aby vaši pokožku mráz nevysušoval a nezhoršoval její celkovou kvalitu.