Myslíte si, že vyrazit na dovolenou je něco nedostupného? Je to velký omyl. Na mysli nemáme možnost trávit čas u některého z tuzemských rybníků, nebo u přehrad. Máme na mysli dovolenou u moře. Jak si ji co nejvíce zlevnit? Třeba tím, že ji koupíte ve správném termínu. Buď s předstihem, kdy mluvíme o takzvaných first minute zájezdech, nebo na poslední chvíli, kdy je myšlena nabídka last minute na Tiptravel.cz. V obou případech si můžete být jista slevami, které mohou dosahovat až několika desítek procent. Reálné úspory mohou jít až do tisíců. Rázem už rodinná dovolená není tak nedostupná, že ano?

shutterstock_129031994

Cestujte do levnějších destinací

Pokud se podíváte třeba na Španělsko, nebo na Portugalsko, jsou ceny poměrně vysoké. U západních destinací s tím zkrátka musíte počítat. Vydat se však můžete na východ, nebo sever Afriky. Zde vás zaujmou státy, jako:

  • Bulharsko
  • Turecko
  • Tunisko

Právě ty dnes patří k těm levnějším možnostem, jak můžete i vy trávit čas. Zapovězeny nemusí být ani zajímavé ostrovní destinace. Využijte last minute na Severním Kypru a přesvědčte se sama. I tato lokalita nadchne svou lákavou cenou. A to třeba ve spojení s delším pobytem, který nabídne komfortní hotel, leteckou dopravu a all inclusive stravování. Díky své poloze navíc nabízí skvělé podmínky pro dovolenou třeba i v říjnu.

Jak si našetřit? Hlídejte si své výdaje

Jistě jste se i vy přesvědčila o tom, že možnosti spojené s úsporami za dovolenou opravdu existují. Jak ale vzít potřebné peníze? Stačí během roku šetřit. To nemusí být nutně spojeno s omezováním. Stačí jenom vědět, kde správně nakupovat. Třeba oblečení lze výhodněji koupit v eshopech. Příkladem může být široká nabídka dámských triček, které můžete koupit za ceny, které jsou mnohonásobně nižší, než v kamenném obchodě. Poté už stačí eliminovat útraty za zbytečnosti a peníze na dovolenou jsou na světě.