V současné době není tajemstvím, že roboti dokáží zastat většinu lidské práce bez ohledu na její druh a odvětví. Zejména ve výrobních halách se tito šikovní pomocníci už velmi osvědčili. Zároveň neodmlouvají, nenudí se, bleskově se zaučí a nehrozí jim žádné poranění.

Průmyslový robot se představuje

Tyto roboty můžete znát pod značkou Universal Robots. Používají se ve více než 25 000 výrobních prostředích významných společností po celém světě. Na celosvětové oblíbenosti si kolaborativní roboti získali díky své flexibilitě, cenové dostupnosti, bezpečnosti a snadné použitelnosti. Všechny tyto faktory vedou ke zvýšení produktivity práce, a tím pádem i k vyššímu zisku.

Proč se pro automatické roboty rozhodnout?

Robot ve výrobním provozu je vlastně šestiosé průmyslové robotické rameno, které se dá využít v podnicích různých velikostí. Kolaborativní roboti jsou nejvhodnější k použití při opakujících se procesech. Díky tomu je možné pracovníky z těchto pozic přesunout na jiné pracoviště, čímž se opět zefektivní provoz vaší firmy.

Roboti v číslech

Co vás jistě překvapí, je doba, za kterou je robot od zakoupení připraven k práci. Jeho vybalení, upevnění a naprogramování nezabere víc než 1 hodinu. Dále se můžete těšit na minimálně 14 předprogramovaných aplikací, jež umožňují robotu zvládnout téměř jakoukoliv práci. Zajímá vás, za jak dlouhou dobu se vám vrátí investice? Nejrychlejší návratnost průmyslového robota Universal Robots je 34 dní.

Coboty řady e-Series

S touto kolekcí získáte před svou konkurencí jednoznačně náskok. V jejich prospěch hovoří produktivita, spolehlivost, adaptabilita, intuitivní programování a všestranné využití. A jak již bylo řečeno, nezáleží na odvětví, v jakém se pohybujete, ani na typu výroby.

Učenlivost

Roboti e-Series se jednoduše přizpůsobí okamžitým požadavkům vašich výrobních plánů. Jelikož jsou vybaveny mnoha aplikacemi, jsou schopni se novému výrobnímu procesu hravě přiučit. Plnění vašich stanovených cílů tak nebude stát nic v cestě.

S nepříjemnými činnostmi si poradí

Na roboty též přenechte namáhavé a nebezpečné úkoly v nepříjemných prostředích. Příkladem jsou provozy s chemikáliemi, kdy se snažíte zamezit styku vašich zaměstnanců s chemickými výpary. Průmysloví roboti jsou vybaveni patentovanými bezpečnostními funkcemi, jež umožní zastavení jejich výkonu či detekování kolizí. Tím je současně zajištěna bezpečnost spolupracujících operátorů. A ještě jedna zajímavost na závěr – až 80 % robotů značky Universal Robots dokáže fungovat bez jakýchkoliv bezpečnostních zábran.

Komfortní dotykové ovládání

Nastavení robota do výroby je velmi jednoduché. Vděčí za to snadnému intuitivnímu dotykovému rozhraní, jež ho rychle integruje do prostředí výrobní linky. Dalším praktickým vybavením je kompatibilita s jednorázovým elektrickým napájením.

Důraz na flexibilitu

Přednostmi cobotu e-Series jsou nízká hmotnost a skladnost. Je možné je opakovaně nasadit na aplikace dle potřeby, aniž byste museli měnit výrobní dispozice.

Naprogramování zvládne každý

K nastavení robota žádný programovací jazyk skutečně nepotřebujete. Uživatelsky přívětivé 3D rozhraní s intuitivním ovládáním vám ušetří významnou částku za profesionálního programátora. Pracovník na lince si jednoduše pomocí dotykového tabletu nastaví robotické rameno do požadovaných bodů s maximální precizností.

Rodina e-Series

Kolaborativní robotí rodina se skládá ze 3 členů – UR3e, UR5e a UR10e. Odlišují se od sebe dle dosahu v rozmezí 500 – 1300 mm a zatížení od 3 do 10 kg. Co je ale pro všechny společné, je precizní provedení, spolehlivost a přesnost.