Cvičení
Cvičení

Už víte, že cvičení je pro vás vhodné, ale víte jak moc dobré? Přes zlepšení nálady až ke zlepšení sexuálního života – tento článek vás provede nejdůležitějšími příznivými účinky cvičení, které mohou posloužit jako motivace.

Chcete se cítit lépe, mít více energie a třeba žít déle? Příznivé účinky cvičení v tomto směru nelze ignorovat. Všechny tyto účinky působí na každého, bez ohledu na věk, pohlaví či fyzické schopnosti. Nyní už se pojďme podívat na tyto příznivé účinky konkrétně.

Cvičení
Cvičení

Cvičení kontroluje váhu

Ano, to je jeden z důvodů, proč spousta lidí vůbec začíná se cvičením. Je totiž jasné, že cvičení pomáhá zabránit přibývání na váze a pomáhá spalovat kalorie. Čím intenzívnější je aktivita, tím více kalorií spálíte. Pokud nemáte čas, nebo máte zdravotní problémy, které vám brání ve cvičení, zkuste jen maličkosti jako je jít po schodech místo použití výtahu nebo rychlejší výkon domácích prací.

Cvičení bojuje proti nemocím a pomáhá zachovat zdraví

Trpíte kardiovaskulárními chorobami? Máte vysoký krevní tlak? Bez ohledu na to, jaká je vaše aktuální hmotnost, aktivní cvičení posiluje HDL (neboli „dobrý“) cholesterol a snižuje nezdravé triglyceridy. Díky tomu je usnadněn průtok krve cévami, což snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. Mimoto pravidelné cvičení napomáhá odstranit celou řadu zdravotních obtíží, jako je mrtvice, diabetes 2. typu, deprese, některé druhy rakoviny a artritidu.

Cvičení zlepšuje náladu

Cvičení v posilovně nebo 30 minut rychlé chůze stimuluje různé chemické látky v mozku, které pak vyvolávají pocit štěstí a uvolněnosti. Budete se cítit přitažlivější, což posílí také vaše sebevědomí.

Cvičení zvyšuje energii

Pravidelná fyzická aktivita zvyšuje sílu a vytrvalost člověka. Dodává kyslík a živiny do tkání a efektivně posiluje váš kardiovaskulární systém. A když vaše srdce a plíce pracují efektivněji, budeme mít více energie i na své každodenní povinnosti.

Cvičení napomáhá k lepšímu spánku

Nemůžete usnout nebo se v průběhu noci budíte? Pravidelná fyzická aktivita vám pomůže usnout rychleji a hlubokým spánkem. Jen je potřeba nevykonávat tuto aktivitu těsně před spaním.

Cvičení pozitivně ovlivní také sexuální život

Cítíte se příliš unavení na jakoukoli fyzickou intimitu? Cvičení vám pomůže překonat napětí, navíc budete mít větší sebevědomí týkající se své postavy, což může rozhodně pomoct. Navíc pravidelná fyzická aktivita u žen vede ke zvýšení sexuálního apetitu. A muži, kteří pravidelně cvičí, mají statisticky menší problémy s erektilní dysfunkcí.

Cvičení se může stát vaším koníčkem

Cvičení se může stát zábavným způsobem trávení času. Fyzickou aktivitu můžete vykonávat s přáteli či rodinou a být tak v zábavném sociálním prostředí. Tak až se budete příště nudit, víte, co dělat.

Shrnutí

Takže díky cvičení nejenže vypadáte lépe, také se lépe cítíte, jste aktivnější, veselejší, zdravější a sebevědomější. Stanovte si jako cíl alespoň 30 minut fyzické aktivity denně. Pokud trpíte některým chronickým onemocněním (artritida, cukrovka, srdeční choroby atd.) poraďte se se zavedením určitého cvičení se svým lékařem.