Pedikúra je lidstvu známa již 4 tisíce let.

Ve starověké Číně, za vlády dynastie Ming, vysoká šlechta prokazovala svůj sociální stav barvením nehtů černou a červenou barvou. Bohatí občané starověké Babylónie používali na ošetřování nehtů chodidel, ale i rukou zlaté nástroje. Zobrazení starověké manikúry a pedikúry byly nalezeny, i v jednom z faraónových hrobů v Egyptě. Egypťané kladli zvláštní důraz na chodila a nohy. Nejvyšší společenská třída (barvením nehtů rudou barvou) ukazovala své postavení. Píše se, že královna Kleopatra měla své nehty tmavě červené a královna Nefertiti měla údajně třpytivý rubínový odstín nehtů. Vojenští velitelé Egypta i Říma si před bojem malovali své nehty, aby měly stejnou barvu, jako jejich rty. Zajímavé, co říkáte?

Péče o nohy je důležitá v každém ročním období jelikož jakékoli zanedbání se projevuje nechtěnými otlaky, puchýři, suchou a zrohovatělou kůží, bolestivými prasklinami a problémy s nehty. Řešením je odborná péče nazvaná PEDIKÚRA. Díky této péči lze ošetřit i takové nepříjemné potíže jako: zarůstající nehty, mykózu, mozoly, puchýře, kuří oka. Využívají se při ní výživné masky a zábaly, provádí se masáže chodidel.

Starejte se o své paty a nehty v klidu svého domova: pro změkčení nejprve svá chodidla namáčejte ve vlažné až teplé vodě s koupelovou solí, po dobu alespoň 15 minut. Chodidla osušte ručníkem a pemzou obruste kůži nohou. Mechanické obroušení je mnohem lepší než používání chemických přípravků a je také účinnější. Můžete použít peelingové nástroje, jako jsou škrabky, pemzy. Po obroušení nohy opláchněte a osušte. Pokud máte na chodidlech (nejčastěji na patách) velmi silnou vrstvu kůže, může ji změkčit a zvlhčit díky ponožce namočené v pleťové vodě nebo krému, kterou si nasadíte na chvíli na nohy. Po broušení chodidel odstraňte nečistoty uložené za nehty. Nehty následně zastřihněte speciálními nůžkami.

(zdroj obrázku: pinosalon.com)