Na trhu najdete i trendy boty, které vám nezničí nohy! Doporučujeme značky Lee Cooper, Desigual a Skechers!

Dámské boty by v první řadě měly být pohodlné. Raději si nechte zajít chuť na modely, v nichž vám hrozí deformity palce a zborcená klenba. Ty možná na dámské noze dobře vypadají, ale to je asi tak všechno. Věřte, že ordinace ortopedických ordinací jsou jejich nositelkami zaplněné. Problémům je vždy vhodné spíš předcházet, než je následně řešit, a na pro ne/vhodné obutí to bohužel platí dvojnásob.

Pohodlné boty na jaro? Vsaďte na značku Skechers!

Jako v pokojíčku vaše nožka bude ve sportovní obuvi. Věříme, že si přímo zamilujete například americkou značku Skechers! Nejenže její botky na pohled skvěle vypadají a oživí prakticky jakýkoliv outfit, ale k tomu jsou cenově dostupné. A s dostatečně širokou špičkou, u níž žádné deformity v podobě vbočeného palce rozhodně nehrozí. V teniskách Skechers zkrátka vaše chodidla i prstíky budou v bezpečí. A navíc v nich budete i skvěle vypadat! Nezávisle na outfitu, jejž budete mít na sobě. Tenisky Skechers se totiž skvěle hodí ke kalhotám, šortkám, sukni i letním šatům. Jsou zkrátka univerzální.

Velmi výrazné obutí? Co takhle tenisky Desigual?

A pokud sháníte pohodlné a zároveň výrazné obutí, které se stane středobodem vašeho outfitu, rozhodně doporučujeme projít si poslední kolekci značky Desigual. V ní narazíte na modely, které bezesporu upoutají pozornost většiny kolemjdoucích. Černé s výraznou výšivkou v zářivých barvách, nebo naopak bílé s černou podrážkou a květinovými potisky. Modely zlaté, stříbrné, neonově růžové, zářivě červené, módní tenisky nízké i na platformě, které v podstatě jakémukoliv outfitu dají nový rozměr. A opět za splnění veškerých zdravotních kritérií.

Zdravé letní obutí? Vsaďte na silnou podrážku!

A jaké obutí nosit za teplých letních dní? S touto otázku se většina žen pere rok co rok. V uzavřeném obutí se chodidla přehřívají, v otevřeném bez ponožek jsou zase vydána na pospas vnějším vlivům. Nejenom dermatologové o obutí bez ponožek nechtějí ani slyšet. Ve hře jsou různé infekční choroby a ty nejčernější scénáře zmiňují i rakovinu. Ovšem pozor, je otevřené obutí a otevřené obutí. Především jde o sílu podrážky, která odděluje plochu chodidla od země. Čím je silnější, tím je to samozřejmě pro vaše nožky lepší.

Žabky? Ne, moderní pantofle!

V tomto ohledu jsou bezpečné například páskové pantofle Lee Cooper. Tato britská značka se již před několika desítkami let proslavila, džínovými bundami a šaty, k nimž ovšem postupně přidávala další kousky. A letos svůj outfit můžeme oživit o jedinečné páskové pantofle. Sice klasického designu, ale z materiálů, jimž neodoláte. Naším favoritem každopádně jsou černé a růžové lakovky. Těm zkrátka neodoláte. A proč byste také měly?