Aplikace pro hubnutí
Aplikace pro hubnutí

V poslední době trávíme spoustu času zíráním do chytrého telefonu než cvičením. Zkuste si stáhnout některou z následujících aplikací, které vám pomohou hlídat kalorický příjem a kvalitu potravin a pomohou vám tak zhubnout. Představuji několik zdraví prospěšných aplikací.

Aplikace pro hubnutí
Aplikace pro hubnutí

Fooducate

Tato aplikace dělá nakupování potravin až překvapivě zábavné. Otevřete aplikaci, skenujte čárové kódy a získáte rychlé informace o tom, jak zdravá která položka je. Aplikace sleduje také váš spánek, náladu a hlad. Poté analyzuje všechny informace a poskytuje zpětnou vazbu, která vám pomůže při plnění vašich fitness cílů. Aplikace je ke stažení zdarma, dostupná pro Android i iOS.

SideChef

Aplikace SideChef vám bude hlasově našeptávat postup nových receptů bez toho, že byste se museli špinavýma rukama dotýkat displeje. Pokud budou instrukce příliš rychlé, můžete požádat SideChef, aby opakoval pokyny, aniž byste museli ušpinit (nebo namočit) svůj telefon.

mySugr

Většina z nás si nepamatuje, co měli včera na oběd. Avšak diabetici nemají to štěstí, aby si nemuseli dávat pozor na to, co jedí a jak to ovlivní jejich hladinu cukru v krvi. Můžete si sice psát poznámky na papír, ale máte ho s sebou vždy? Zajímalo by vás, proč se v některé dny cítíte více unavení? mySugr vám pomůže určit potraviny, které jsou vhodné pro diabetickou dietu. Diabetická dieta se považuje za nejzdravější dietu vůbec a mohou ji bez problémů držet i zdraví lidé – pomůže jim při hubnutí.

MyFitnessPal

Jedná se o nejpopulárnější fitness aplikaci na světě, a není těžké pochopit proč. Aplikace zahrnuje databázi více než 6 milionů potravin a proto usnadňuje každému sledovat svůj jídelníček, bez ohledu na to, co jíte. Ať už se snažíte zhubnout, nebo nabrat svalovou hmotu, aplikace vám pomáhá určit ten nejlepší jídelníček ke splnění vašich cílů.

Noom Coach

Držet dietu může být složité. Na rozdíl od ostatních aplikací počítajících kalorie, Noom používá metodu semaforu, kterými označuje potraviny(zelená je správná, červená je špatná). Můžete také přijímat výzvy od dalších uživatelů této aplikace, což vám přinese více motivace, abyste dosáhli svých cílů.

DietBet

Jak už název ukazuje, tato aplikace vás nutí vsadit peníze pro dosažení vašich cílů na hubnutí. Uživatelé se účastní výzvy, ve které si vyberou buď čtyřprocentní úbytek váhy za 4 týdny, nebo desetiprocentní úbytek váhy za šest měsíců. Pokrok sledují rozhodčí DietBetu a výsledek je pak rozdělen mezi všechny ve vaší skupině, která dělá svůj cíl hmotnosti.

Lifesum

Máte mlsný jazýček nebo milujete nezdravá jídla? Vypadá to, že potřebujete změnit celý svůj životní styl a začít žít zdravě. Lifesum se o vše postará v rámci malých a udržitelných změn. Vyberete si cíl (zhubnout, jíst zdravěji nebo naopak zdravě přibrat) a aplikace vám pošle upozornění (například: Pijte více vody!), zpětnou vazbu s cílem vylepšit svůj jídelníček a jednoduché grafické způsoby vyhodnocení vašeho pokroku.