V letním období jsou šaty velice oblíbené, navíc podtrhují ženskost a se správným střihem vyzdvihnete přednosti a zakryjete nedostatky. Při výběru vhodného modelu však není až tak důležitá konfekční velikost, zaměřit byste se měli především na střih a vaši postavu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat šaty, v nichž budete okouzlující.

Existuje nespočetné množství druhů šat. Dokonce je třeba na About You sleva, a tak můžete některé kousky do šatníku nakoupit za zlomek ceny. Sáhněte po černé, bílé, ale i nějaké barevné variantě. Jestliže nemáte postavu přesýpacích hodin, které sluší vskutku jakýkoliv střih, je potřeba se řídit několika nepsanými pravidly.

Šaty podle postavy

Pro postavu s plnější spodní polovinou těla, což je v podstatě tvar hrušky, zaměřte se na zdůraznění pasu. Velice osvědčené jsou sukně ve tvaru písmene „A“. Pokud se dobře cítíte v obepnutých šatech, nebojte se jich, protože i takové vám budou slušet.

Postava ve tvaru jablíčka je charakteristická štíhlými nohami. Problematickou partií je především břicho, tedy střed těla, a proto je lepší sáhnout po volnějších minišatech, zavinovací klasice i košilovém střihu. Sežeňte na Modivo slevový kód a takové šaty vás vyjdou na pár stovek korun.

Silueta obráceného trojúhelníku jej typická širšími rameny a trupem i nevýrazným pasem a boky. Pozornost je dobré strhnout na útlý pas a trup zase opticky protáhnout, a to za pomoci véčkového dekoltu. Obdélníková postava postrádá výrazné křivky, a proto se zaměřte na šaty, které zvýrazní pas a chlapeckou siluetu celkově zjemní.

Kde koupit šaty?

Pokud si chcete zakoupit moderní šaty, které jsou v letošní sezóně trendy, podívejte se do e-shopu Modivo a About You. Můžete si najít i slevové kódy a kupóny, díky nimž ušetříte třeba na poštovném i na samotných produktech.