Jakou podlahu vybrat do domácnosti? A jakou do kanceláře, do obchodu, do provozovny, do hotelu nebo na veřejná místa? Odpověď na všechny otázky je jednoduchá – pořiďte si vinylovou podlahu vhodnou jak do soukromých, tak komerčních prostor. Prozradíme vám, jak to, že je vinyl tak všestranný.

Překvapivé vlastnosti vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou odpovědí na požadavky moderní doby, kdy chceme podlahy s povrchem, který se jen tak nepoškodí a nepoškrábe, příjemné na došlap, rozměrově stálé, voděodolné, ekologické a dobře udržovatelné. Chceme si pod podlahy instalovat podlahové topení, chceme na nich chodit v podpatcích, chceme, aby si na nich mohly naše děti bezpečně hrát a aby na nich domácí mazlíčci nezanechaly trvalé stopy.

Všechny tyto naše požadavky se promítly do výroby vinylových podlah, které se staly velmi odolnou variantou do všech typů interiérů. Můžete je použít, jak v klasických místnostech jako jsou obýváky, ložnice nebo dětské pokoje, tak do míst, které vyžadují vyšší nároky, jako jsou kuchyně nebo koupelny.

TIP: 5 „V“, aneb proč by u vás doma neměla chybět vinylová podlaha

Vinyl se hodí také do komerčních prostor. Vyšší zátěžové třídy dobře odolávají vysokému provozu v administrativních budovách, v provozovnách, v budovách poskytujících služby veřejnosti i v průmyslovém provozu.

Pokládka podle vašich potřeb

Výhodou je i možnost volby mezi plovoucími vinylovými podlahami nebo lepenými vinylovými podlahami. Obě varianty mají svoje výhody a nevýhody a výběr závisí na tom, na jaký povrch chcete podlahu umístit a jaké nároky na ní budou kladeny. Kromě těchto dvou typů pokládek existuje ještě třetí, méně využívaná možnost pokládky volně ležících vinylových dílců.

TIP: Proč jsou plovoucí podlahy tolik oblíbené a jaký materiál zvolit?

Vylaďte si podlahu k dokonalosti

Svou oblibu si vinylové podlahy získaly také díky stovkám různých dekorů a barevných odstínů. Nejen, že podlahy z vinylu mohou věrně imitovat dřevěné podlahy, ale mezi dekory naleznete také přírodní kámen, dlažbu, mramor, plech, nebo různé barevné vzory. Není proto problém sladit podlahu se zbytkem vybavení interiéru a vyladit prostor k dokonalosti.

V posledních letech se na trhu objevují nové typy vinylových podlah, které nabízejí zvýšenou odolnost proti poškození, dokonalou voděodolnost, výbornou rozměrovou stálost a jsou ekologické. Řeč je o vinylu na minerální nebo kompozitové desce.

TIP: Podlahy, které obstojí i v nejtěžších podmínkách? To jsou vinylové podlahy Rigid – vinyl nové generace

Poohlédněte se i vy po vinylových podlahách. Vsaďte na prověřené prodejce, kteří nabízejí kvalitní podlahy. Mezi jejich služby zpravidla patří nejen prodej vinylových podlah, ale zpravidla si lze sjednat i pokládku nové podlahy.