Chcete si dát odstranit tetování v Praze? Co vás k takovému rozhodnutí přivedlo? Poradil vám to na základě vlastních zkušeností kamarád nebo kolega z práce? Anebo vás ovlivnily informace, které jste zachytili někde v médiích? Ať už je to jakkoliv, nutno uznat, že je vaše rozhodnutí rozumné. Naše metropole je pro takový zákrok bezpochyby ideální. Nikdo sice netvrdí, že neexistují místa, kde by si s vaším problémem dovedli poradit stejně dobře, ale proč cestovat přes půl kontinentu? Proč, když se tuzemské kliniky estetické medicíny řadí k nejlepším v Evropě, ne-li na světě? Odborná zdatnost a zkušenosti zdejších specialistů jsou vyhlášené. A je tu ještě jeden důvod, kvůli kterému lze vaši volbu považovat za velmi rozumnou. Peníze!

Odstranění tetování – Praha jako centrum estetické medicíny

Rozhodli jste se, že se jednou provždy zbavíte své „permanentní“ tělesné výzdoby. Zkrátka dáte vale svému tetování. Nakonec, proč ne? Důvody můžete mít různé. Někdo se k takovému kroku odhodlá pod tlakem partnerky či partnera, někomu nevhodný obrázek překáží v kariéře. Další se jen snaží napravit něco, co se ani trochu nepovedlo. Ať je to jak chce, ze statistik vyplývá, že vlastní tetování dříve či později omrzí téměř každého druhého člověka. Co je vaší pohnutkou, není až tak důležité. Mnohem důležitější je, že jste si pro svůj záměr zvolili Prahu. Česká metropole je totiž místem s vysokou koncentrací prvotřídních klinik estetické medicíny. Drtivá většina těchto pracovišť se může pochlubit zkušeným personálem s vysokou úrovní odborného vzdělání, takže se nemusíte obávat, že byste se dostali do rukou nějakého „řezníka“. A vybavení? Jedním slovem špičkové! Není divu, že se do Prahy sjíždějí zájemci o nejrůznější zákroky z celé republiky a také z mnoha evropských, ale i vzdálenějších zemí.

Co vás čeká? Pravděpodobně laser!

Vysoká odbornost lékařů a sester, prvotřídní vybavení. To vše je na pražských klinikách více méně samozřejmostí. Ale to už zřejmě tušíte. Přesto, chcete-li mít naprostou jistotu, že si dobře vyberete, opatřete si co nejvíce referencí. Jeden nikdy neví. A co metoda, kterou vám tetování odstraní? Zajímá vás, zda vám bude poskytnuto to nejlepší, co moderní medicína nabízí? Nepochybně ano. Už jsme zmínili špičkovou úroveň vybavení zdejších klinik a použití konkrétních metod s tím pochopitelně bezprostředně souvisí. Proto se také téměř bez výjimky setkáte s laserovou metodou. Jiný postup by vám měl být nabídnut pouze ojediněle, a to především tehdy, pokud se použití laseru neslučuje s vaším aktuálním zdravotním stavem. Co by vám mohlo situaci zkomplikovat? Některá z těchto překážek:

  • Kožní onemocnění
  • Problémy se srdcem
  • Hemofilie nebo Willebrandova choroba
  • Cukrovka
  • Epilepsie

Chtějte to nejlepší!

Lidé zdobili svá těla od nepaměti a asi není žádným překvapením, že právě tetování hrálo při tomto zkrášlování nezanedbatelnou roli. Některé národy, třeba novozélandské Maory, si bez něj snad ani představit nedovedeme a je asi dobře, že se svých tradic drží až do současnosti. To ale jistě nebude váš případ. Vy jste se kdysi určitě ozdobili z jiných než kulturních důvodů. Nyní jste v situaci, kdy vám tetování překáží a hledáte tu nejspolehlivější cestu, kterou byste se ho zbavili. Chcete dobrou radu? Až si budete mezi pražskými klinikami vybírat tu, na které zákrok podstoupíte, chtějte vědět, jakými laserovými přístroji je vybavena. Už jsme si sice řekli, že je na tom většina z nich po této stránce dobře. Dokonce velmi dobře. Faktem ale je, že i v tomto ohledu mohou existovat určité rozdíly. A protože vám jde o perfektní výsledek, chtějte pouze to nejlepší! Co máme na mysli?

Moderní Nd:YAG laser vám dá jistotu

Laserová metoda dnes hraje v odstraňování tetování prim. Zcela jednoznačně. Medicína jde však kupředu doslova mílovými kroky a to, co bylo ještě před pár lety považováno za nepřekonatelné, může ve srovnání s nejmodernějšími přístroji a postupy vypadat už poněkud zastarale. To nejlepší, co je v současnosti k dispozici, naštěstí najdete i na některých klinikách v naší metropoli. A zajímat by vás to rozhodně mělo! Proč? Protože tzv. Nd:YAG laser, o kterém je tu nyní řeč, má ve srovnání se starší generací podobných přístrojů několik zásadních předností. Bezbolestný zákrok je stejná samozřemost jako u jiných typů laseru. V tom to není. Co je však nepochybně nové, to je podstatně menší riziko vzniku jizev a také tzv. hypopigmentace, což jsou nevzhledné bílé plochy na ošetřené kůži. Chcete, aby vaše tetování zmizelo beze stopy? Nejmodernější Nd:YAG laser vám to umožní!

Peníze

Možná jste na tom tak dobře, že pro vás finanční stránka věci nehraje téměř žádnou roli. Potom už dál číst nemusíte, protože to nejpodstatnější jste se dozvěděli v předchozích odstavcích. Pokud ale „počítáte každou pětistovku“, pak vás nejspíš potěší, že navzdory vysoké úrovni, kterou se většina specializovaných klinik v Praze může pochlubit, je cenová hladina estetických zákroků více než přijatelná. A to nejen ve srovnání s bohatšími státy světa, ale i s ohledem na příjmy převážné většiny tuzemské populace. Příklad? Menšího tetování se můžete zbavit už za necelé tři tisíce. A ani likvidace poněkud rozsáhlejší výzdoby vás zcela jistě nezruinuje.

Proč jste si pro zákrok vybrali zrovna Prahu? Bydlíte zde nebo vám to někdo poradil?