S příchodem dětí do našeho života přicházejí také nové výzvy, problémy a situace, které potřebujeme řešit. Množství výchovných, ale i praktických záležitostí, které se neustále mění, staré zanikají a nové se objevují. Jednou z těchto věcí je i snaha zamezit ztrátě dětského oblečení, což bývá častý problém po příchodu dítěte do kolektivu. Relativně jednoduché řešení spočívá v dobrém označení dětské garedoróby, V tomto článku si o tom povíme víc.

Jsou rodiče, kteří používají jmenovky na oblečení preventivně, protože dali na rady učitelů, poučili se z chyb svých přátel, jestli jim to jednoduše přijde jako samozřejmost. Potom jsou rodiče, kteří oblečení označovat nechtějí, protože si myslí, že jejich ratolest nepotřebuje žádné jmenovky pro děti , aby věděla, co mu patří. To může být sice pravda, ale většina z nich velmi rychle zjistí, že přesto neustále něco ztrácí. Tak to už v dětských kolektivech chodí.

Příčiny ztrácení věcí jsou různé. Od stejného oblečení, přes to, že si někdo omylem vezme kousek vašeho dítěte domů a už neví komu by ho vrátil, přes ztráty a nálezy, kde je pro spoustu věcí, nemožné něco najít. Dobré označení oblečení, například takové razítko na oblečení – textil , zaručí to, že i když se daný kousek oblečení někde zapotroší, každý bude vědět komu patří a jeho cesta zpět k majiteli se výrazně zjednoduší a zkrátí.

Ptáte se, jak se dá oblečení pro děti vlastně označit? Možností je několik a přesně o nich budou následující řádky.

Označení dětského oblečení: toto jsou vaše možnosti

Paleta označovacích možností je na dnešním trhu poměrně široká. Můžete si vybrat mezi tradičnějšími možnostmi (klasické vyšívání či nažehlovačky) až po ty nejnovější a nejmodernější způsoby. Vytvořili jsme seznam našich nejoblíbenějších.

1.   Razítko na oblečení – textil

Razítko na textil je naším jednoznačným favoritem. Konkrétně je naším absolutním vítězem razítko z mamachick.sk. Důvodů je hned několik:

  • je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob označování oblečení (stačí otevřít spodní kryt razítka a udělat otisk přímo na textil). Celá paráda trvá pár vteřin a do několika minut máte označenou celou dětskou garderobu
  • je to trvanlivý a odolný způsob označování. I když se na to možná na první pohled nezdá, otisk skutečně vydrží. Barva je voděodolná a nevadí její praní v pračce či sušení v sušičce. Těšit se z ní můžete až neuvěřitelných 50 vyprání. Po vyblednutí však není nic jednoduššího než otisk oživit novým otiskem. Jedna razítko vám (s náhradním inkoustem, který vám automaticky přijde v balení) vydrží až 1000 otisků takže o označování máte na léta postaráno.
  • je to zábava . Označování s razítkem na oblečení je tak hravé a zábavné, že máte o tvůrčí aktivitu s dětmi postaráno. A to se vždy počítá.
  • jsou prostě krásné . Razítka od mamachick.sk mají opravdu nádherné písmo, stylové obrázky a možnost personalizace a výběru různých možností, tak aby si každý uměl vybrat dle svého vkusu.

Shrnuto a podtrženo: chcete si rychle, jednoduše, hravě a zábavně vytvořit krásné jmenovky na oblečení pro děti, které vydrží opravdu dlouho? Tak potom je razítko na textil od mamachick.sk skvělou volbou.

2.   Samolepky na oblečení

Samolepky na oblečení patří také mezi velmi oblíbené možnosti označení oblečení. Na špici označovatelské hitparády se dostaly proto, že tento způsob je poměrně rychlý, snadný a vydrží docela dlouho.

Narozdíl od razítka na textil vám však s označením nepomohou děti, protože při její aplikaci je důležité dodržet několik pravidel, která zajistí delší trvanlivost. Jde především o způsob nalepení, kdy je třeba pořádně přitlačit okraje a případné vzduchové bubliny a docílit tak, aby nálepka pořádně přilnula k povrchu.

Stejně tak je důležité dodržet jisté zásady, co se týče praní a sušení. Před prvním praním či sušením by měla být nálepka na oblečení miminálně 24 hodin. Také se doporučuje prát maximálně na 60 stupních a 800 otáček.

3.   Fixy na oblečení

Fixy na oblečení jsou velmi dobrou volbou pro kreativní duše, které bude osobní tvoření jmenovek vyslovení bavit. Je to sice určitě časově náročnější proces , ale přesto si najde své fanoušky. S fixy totiž můžete vytvořit skutečně personalizované jmenovky přímo na míru a vaší fantazii se meze nekladou. Co se týče její trvanlivosti je srovnatelná se jmenovkou, kterou uděláte s razítkem na textil a její obnovení také nebude o tolik náročnější.