Běžnou součástí výbavy každého, kdo využívá chytrý telefon, se stala sluchátka. Zatímco ještě před pár lety zcela jednoznačně dominovaly klasické drátové modely, které bylo nutné k zařízení připojit kabelem, jenž byl však mnohdy na obtíž, dnes v prodeji převládají moderní bezdrátová sluchátka. I u nich se dají najít podstatné rozdíly, a to nejen v cenových relacích.

Sluchátka přes hlavu

První možností, která si nachází oblibu hlavně u vyznavačů skutečně komfortního a plnohodnotného zvuku, jsou bezdrátová sluchátka, jež jsou vedena přes hlavu. Dají se pořídit už od 500 Kč. Drobnou nevýhodou může být fakt, že přestože se dají složit, zabírají dost místa, takže se vám nemusejí vejít do kapsy ve chvíli, kdy je nepoužíváte.

Sluchátka do uší

Většina lidí volí už tradiční sluchátka do uší – takzvané in-ear modely. Jsou spojena krátkým kabelem, který si můžete zavést kolem krku, což vás nijak neobtěžuje ani při rychlejším pohybu, běhu apod. Jedná se o bluetooth sluchátka, tudíž musíte počítat s aktivováním bluetooth ve vašem mobilním telefonu, případně v jiném zařízení.

Největší novinkou jsou real bluetooth sluchátka. Ani navzájem už nejsou spojena kabelem. Prodávají se zpravidla v malé krabičce, jež zároveň slouží pro nabíjení. Cena se pohybuje od zhruba 1.000 Kč, v luxusnějších verzích s delší výdrží baterie však mohou vyjít až na několikanásobek této ceny. Ideální je, pakliže si je před nákupem můžete vyzkoušet, aby vám nevypadávala z uší, ovšem většinou je prodejci dodávají s několika nástavci tak, aby je mohl používat kdokoliv.

Přenosné reproduktory

Z bluetooth technologií se dnes prodávají nejen sluchátka, ale také kupříkladu přenosné reproduktory. I v malém provedení dokážou plně nahradit klasické reproduktory, přičemž zaberou skutečně jen minimum místa, takže si je lze vzít třeba do batohu, když jedete někam na pracovní cestu, na dovolenou apod.