ShowTime
Reklama
Velmi křehké vztahy

A zase jedna Popelka

Facebook Twitter Google

Co se stane, pokud smícháme Moderní Popelku, Let’s Dance a Hannah Montanu? Vznikne film s dost výstižným názvem – A zase jedna Popelka. Ano, kdo z nás by neznal tuto pohádku ve své původní verzi. Když se objevila Moderní Popelka s Hillary Duff, byl tento příběh převeden do dnešní doby a dalo se to skousnout.  

To co nám, ale nyní přinesl režisér Damon Santostefano, který má na svědomí především pár seriálů, ale také film Holky opět v akci (což je typický americký film plný roztleskávaček), je vážně spíše parodie na již natočené filmy, kam byla akorát nasazena slaďounká Selena Gomez (známá třeba z Kouzelníci z Waverly Place nebo z oné Hannah Montany) a ne příliš známý fešák Drew Seeley (hrál třeba ve filmu Všechna naše tajemství).

O co tedy v tomto filmu jde?

Středoškolačka Mary (Selena Gomez)nečekaně žije se svou macechou (filmovou hvězdou, o kterou nikdo nestojí a která je každou chvíli na pokraji zhroucení) a dvěma nevlastními sestrami (jež si zcela neprávem myslí, že jsou nejhezčí na celém světě). Maryina práce je kromě uklízení celé vily, ve které žijí, obohacena také o obskakování a nošení vody své slavné mamince a o hraní si na servírku, když je u nich na večeři návštěva. 

Jak už to bývá, do města přijíždí zpěvák Joey, do kterého se Mary zamiluje. Joey zrovna hledá tanečnici do svého videoklipu - a jaká to náhoda - Maryina záliba je právě tanec a tak trénuje ještě více, aby vybral právě ji. Následuje scéna, která se mi jako jedna z mála v tomto filmu líbí. Mary nemá peníze, aby mohla platit lekce tance a tak se vkrádá do místnosti za zrcadlovým sálem, kam jde přes sklo vidět a učí se tanec podle Parkera, který i když tancuje těsně u ní a dělí je od sebe jenom zrcadlo, neví, že tam je.

Když už se tento film odehrává na střední škole, patří sem samozřejmě také nějaký ten ples, na který se „málem“ Mary nedostane, protože macecha jí dá na den plesu ten nejhorší úkol – do půlnoci uklidit její pokoj. Kdybyste ten pokoj viděly, zdá se vám přebírání hrachu jako legrace. Holoubci zde nebudou nic platní, proto přijíždí na pomoc úklidová četa a Mary se svou kamarádkou, může v klidu na ples. Při tanci se Mary podaří uchvátit Parkera, který je jí přímo okouzlen. Když se Mary snaží vytratit domů, ztratí mp3, kterou nalezne samozřejmě Parker. Poháněn touhou nalézt svou Popelku uspořádá ve škole pátrací akci a hledá dívku podle písniček v mp3. I přes veliké davy holek co se snaží Parkera dostat, zjistí, že mp3 patří Mary a teď už jim v lásce nice nebrání. Tedy alespoň do doby než se Parkerova expřítelkyně spolčí s nevlastními sestrami Mary, domluví se, že se ve vhodnou chvíli objeví na vhodném místě a podaří se jim pohádkový pár rozdělit. Aby smolné období pokračovalo, když dojde Mary dopis o přijetí na taneční školu, macecha dopis vyhodí a tak Mary přijde nejen o svého kluka, ale také o svou zálibu v tanci. Naštěstí její kamarádka neplánuje dovolit, aby to vzdala. Domluví se s Parkerem, doveze Mary na konkurz do klipu, který nečekaně vyhraje. Matinka to nebude moci rozdýchat, ale i přes to Mary odjede na svou vysněnou školu, opět bude s Parkerem a je tu zase šťastný konec. A zase jedna Popelka…

Za zmínku určitě stojí také soundtrack, protože film s tancem se bez hudby prostě neobejde. Když už si hlavní role střihli hudebně nadaní lidé, tak na soundtracku a ve filmu uslyšíte právě je. Za zmínku stojí jejich společná píseň New classic, Selenino Tell me something (I don’t know) nebo Drewovo Just that girl.
Musím pochválit i choreografii, která ovšem není nic extra, ale asi nebylo snadné se ji naučit.

Co bych tak na konec řekla? Ne, mě opravdu tento film nenadchnul. Takových přeslazených komedií z Ameriky, které jsou o ničem, se točí dost a dost. Snažili se to uhrát, na teď dost oblíbenou, Selenu Gomez, ale tu náhodou také nemám moc v lásce. Ale musí se jí nechat, že ty taneční scény poměrně zvládala. Také u mě zabodovala macecha Dominique, která byla duševně poněkud mimo, ale občas mě alespoň pobavila. Ale nadále bych raději zůstala u naší klasické pohádky O Popelce s kočárem a střevíčkem.
 

A zase jedna Popelka