Relax a zdraví
Reklama
Tok myšlenek

Uprav si knihovničku

Facebook Twitter Google

Jsi taky šílená sběratelka všeho, co má tvrdé desky a uvnitř potištěný papír? Překypuje tvůj pokoj horou knížek, poházených obalů a kupiček „přečteno“ a „musím přečíst?“ Jestli ti tvoje knihovnička přijde nudná, tady je pár tipů, jak ji oživit. 

Skládání podle jmen a podle velikosti je sice fajn, ale taky je to tak časté, že to na knihovničku nijak moc neupozorní (my čtenáři samozřejmě víme, že knihovnička zaujme samotná a další čtenář u ní bude stát a slintat i bez nějakého fajnového uspořádání).

Zkus si seřadit knihovničku podle barev. Pokud máš různorodé knížky, určitě bude vypadat dobře, když je poskládáš do barvy duhy. Samozřejmě je dneska obvyklé, že jsou knížky většinou v černých nebo bílých deskách, takže pokud nechceš, aby ti z toho vznikl černobílý přechod, bude to chtít nějaký zásah zvenčí.

Ponakupuj si barevný papír a vyrob si obaly sama. Knížky se najednou rozzáří a navíc budou v bezpečí před pomačkáním a ohýbanými rohy. Obrázků ti nemusí být líto, stejně, když je knížka založená, tak nejsou vidět a nápis na hřbetu většinou nebývá nijak zajímavý (pokud nemáš knihovnu plnou paperbackových komiksů Kačera Donalda, u kterých se při poskládání vedle sebe objevil nějaký rozesmátý obličej). 

Aby ses v knížkách vyznala, tak si je nezapomeň nějak poznačit. Nadepsání ti může stačit, ale když už jsi v tvůrčím duchu, proč neudělat něco originálního? Co třeba na Pána Prstenů napsat „Nerušit, jdu do Mordoru,“ aby tě nikdo neotravoval, až budeš sedět a číst? Na Harryho Pottera můžeš zase nasadit „Ticho, otáčím na stránku 394.“ Ve fantazii se meze nekladou, zkusit se má všechno.

Horší je to, pokud máš nedostatek místa. S tím neumím poradit ani já. Jediná možnost je rozvěšet si na volná místa na zdi háčky, zavěsit na ně všechno oblečení a ty hory knížky nacpat do skříně. A hezky podle barvy!
 

Uprav si knihovničku